Dell Inspiron One 2330 Core i7 2TB AIO
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code PCAIODELONE2330
Brand Dell Computers
Model Windows 8 Core i7-3770S
Category All-In-One/Touch Screen Pcs
Description
Dell Inspiron One 2330 Intel Core i7-3770S Processor 3nd Generation 8GB DDR3 2TB HDD Windows 8 All-In-One PC. The streamlined, versatile, All-In-One Inspiron One 2330 delivers top-of-the-line performance so you can work and play seamlessly. It's powered by an Intel Core i7-3770S processor and 8GB of DDR3 memory so you can handle any work and play-related applications with ease. A roomy 2TB hard drive provides plenty of storage space for your music, games, videos, and other critical data.
* Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Inspiron One 2330 Touch |
| Operating Systems: | Windows 8 |
| Processor: | Intel Core 3rd Generation i7-3770S Processor (8M Cache, up to 3.9 GHz) |
| Memory: | 8GB |
| Hard Drive: | 2TB 3.5-Inch 7200 RPM Hard Drive |
| Optical Drive Type: | DVD/RW |
| Graphics: | AMD Radeon HD 7650A graphics 1GB DDR3 |
| Wi-Fi: | Dell Wireless 1703 802.11b/g/n, Bluetooth v4.0+LE |
| I/O Ports: | Four (4) USB SuperSpeed 3.0 ports Two (2) USB 2.0 ports One (1) RJ-45 Ethernet jack One (1) VGA in One (1) VGA out One (1) SPIDIF (7.1ch) port One (1) HDMI port One (1) Composite video w/audio jacks One (1) Audio line out One (1) Microphone jack One (1) Headphone jack One (1) 8-in-1 Media Card Reader |





