Dell Insprion N5110 15.6" i3-2350M PC
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Description
Dell Inspiron 15R N5110 15.6" Intel Core i3-2350M 2nd Generation 6GB DDR3 1TB HDD Windows 7 Home Premium Laptop. Enjoy powerful performance and mobile entertainment with this Dell Inspiron N5110 Notebook. The Dell Inspiron N5110 notebook is powered by an Intel Core i3-2350M 2.30GHz processor and 6GB of DDR3 memory. The 1TB hard drive provides the storage space you need for your music, games, videos, photos, and other critical data. Get creative and stay connected with the Inspiron 15R N5110 Laptop.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and has scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Inspiron 15R N5110 |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Screen Size | 15.6" |
| Native Resolution | 1366 x 768 |
| Processor | Intel Core i3-2350M Processor (3M Cache, 2.30GHz) |
| Memory | 6GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 1TB HDD |
| Optical Drive | DVD/RW |
| Wi-Fi | Yes |
| Webcam | Yes |
| I/O Ports | x2 SuperSpeed USB 3.0 Ports x1 USB 2.0 Port x1 eSATA/USB 2.0 Combo Port x1 HDMI v1.4 Port x1 15-Pin VGA Port x1 RJ-45 (Ethernet) Jack x1 3.5mm Headphone Jack x1 3.5mm Microphone Jack x1 Security Lock Slot x1 DC Power Jack |
| Supported Media | Secure Digital (SD) MultiMediaCard (MMC) Memory Stick (MS) Memory Stick PRO (MS PRO) |
