Dell Latitude 13 13.3" Duo SU3500 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPL13SU3500160
Brand Dell Computers
Model 4GB DDR3 160GB HDD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude 13 13.3" Intel Core 2 Solo ULV SU3500 4GB DDR3 160GB HDD Windows 7 Professional Laptop. The stylish, ultra-thin Dell Latitude 13 enables everyday productivity for end users and business versatility for IT - all while respecting your budget.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude 13 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 13.3" |
| Native Resolution | 1366 x 768 |
| Processor | Intel Core2 Solo ULV SU3500 Processor (3M Cache, 1.40GHz, 800MHz FSB) |
| Memory | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 160GB HDD |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| I/O Ports | x1 15-pin VGA Port x1 USB 2.0 Port x1 USB 2.0/eSATA Combo Port x1 RJ-45 Ethernet Port x1 3.5 mm Microphone in Port x1 3.5 mm Headphone out Port x1 DC Power Port |
| Expansion Slots | x1 ExpressCard/34 Slot |
| Supported Media | Secure Digital (SD) MultiMediaCard (MMC) Memory Stick (MS) Memory Stick PRO (MS PRO) xD-Picture Card (xD) |
