Dell Latitude 131L AMD TL-50 Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATIT131L
Brand Dell Computers
Model 15.4" 1.5GB RAM 80GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade D
Condition Description Please Note, this item is used and has some scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Also, there is a chipped piece of plastic on one of the corners and slight damage on the fan grill exhaust. Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude 131L 15.4" 1280 x 800 AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-50 1.60GHz Processor 1.5GB RAM 80GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.


Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude 131L |
| Operating System | Windows XP Professional |
| Screen Size | 15.4" |
| Native Resolution (Pixels) | WXGA 1280 x 800 |
| Processor | AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-50 1.60GHz |
| Memory | 1.5GB RAM |
| Hard Drive | 80GB HDD |
| Optical Drive | CD-Rom Drive |
| Wi-Fi | Yes |
| Graphics Card | ATI Radeon Xpress 1150 |
| Ports & Slots | 4 x USB 2.0 1 x VGA 1 x headphone/speaker out 1 x RJ-11 1 x RJ-45 1 x AC power connector 1 x 3 in 1 card reader (SD, SDIO, MMC) |






