Dell Latitude 3330 13.3" Intel Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Description
Dell Inspiron 3330 Laptop with 13.3" Display, Intel Celeron 1017u 1.6GHz Dual-Core Processor, 4GB RAM Memory, 250GB Hard Drive and Windows 7 Pro. The Dell Latitude 3330 delivers agile performance and mobility at great value for schools and small business. A smart choice for an exceptional learning experience and productivity.
Please Note: This unit was used as a store display model and may have minor scuffs or scratches, but is fully operational and functions as intended!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude 3330 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen | 13.3in HD, (1366 X 768) 16:9, Anti-Glare Display |
| Processor | Intel Celeron 1017U (2M Cache, 1.60 GHz) Processor |
| Memory | 4GB RAM |
| Hard Drive | 250GB HDD |
| Video | Intel HD Graphics |
| Wireless | Dell Wireless 1504 802.11b/g/n Half Mini Card |
| I/O Ports | x1 HDMI Port x1 15-pin VGA Port x1 USB 2.0 Port x2 SuperSpeed USB 3.0 Ports x1 RJ-45 Ethernet Jack x1 3.5 mm Headphone/Microphone Combo Jack |







