Dell Latitude 6430u 14" i5-3437U Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPL6430U53437U
Brand Dell Computers
Model 8GB DDR3 128GB SSD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude 6430u Ultrabook 14" Intel Core i5-3437U 3rd Generation 8GB DDR3 128GB SSD Windows 7 Professional Laptop PC. With its slick design, excellent keyboard, and great battery life, the Dell Latitude 6430u is an easy choice for those who want productivity for work without having to settle for a drab, utilitarian business ultrabook.
Please Note: These units are Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude 6430u Ultrabook |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 14" |
| Processor | Intel Core i5-3437U 3rd Generation Processor (3M Cache, up to 2.9 GHz) |
| Memory | 8GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 128GB SSD |
| I/O Ports | x1 HDMI Port x1 VGA Port x1 RJ-45 (LAN) Ethernet Port x3 USB 3.0 Ports x1 3.5mm Headphone/Mic Combo Jack |
| Expansion Slots | x1 Memory Card Reader |
