Dell Latitude D420 U2500 Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATD42012
Brand Dell Computers
Model 12.1" 1.5GB DDR2 80GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade D
Condition Description Please Note, this item is used and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! The Trackpoint button is missing. Also, there is one missing rubber foot. Comes with Bad Battery and New AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D420 12.1" WXGA 1280 x 800 Intel Core Duo U2500 1.20GHz Processor 1.5GB DDR2 RAM 80GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.




Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D420 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 12.1" WXGA 1280 x 800 |
| Processor: | Intel Core Duo U2500 1.20GHz Processor |
| Memory: | 1.5GB DDR2 RAM |
| Hard Drive: | 80GB HDD |
| Graphics / Video: | Intel 945 Express |
| Ports & Slots: | 1x SD card slot 1x IEEE 1394 1x docking connector 1x 3 USB (one powered) 1x VGA 1x headphone/speaker out 1x infrared port 1x RJ-11 1x RJ-45 1x AC power |
| Wi-Fi: | Yes |
