Dell Latitude D430 U7600 Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDLLATID43012
Brand Dell Computers
Model 12.1" 2GB DDR2 60GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade C
Condition Description Please note, this laptop is used and has scuffs and scratches on plastic body, but the LCD screen is in excellent condition. Also, top cover has indentations in it, but the unit was fully tested, its completely operational and functions as intended! Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D430 12.1" WXGA 1280 x 800 Intel Core 2 Duo U7600 1.20GHz Processor 2GB DDR2 RAM 60GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.


Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D430 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 12.1" WXGA 1280 x 800 |
| Processor: | Intel Core 2 Duo U7600 1.20GHz Processor |
| Memory: | 2GB DDR2 |
| Hard Drive: | 60GB HDD |
| Graphics / Video: | Intel 945 Express |
| Expansion Slots: | x1 PCMCIA Type I/II Slot |
| I/O Ports: | x3 USB 2.0 Ports x1 15-Pin VGA Port x1 RJ-45 (Ethernet) Jack x1 RJ-11 (Modem) Jack x1 4-Pin IEEE 1394 FireWire Port x1 3.5mm Headphone Jack x1 3.5mm Microphone Jack x1 Security Lock Slot x1 DC Power Jack x1 Docking Connector (on Bottom) |
| Wi-Fi: | Yes |
| Other Features: | Finger Reader |
