Dell Latitude D500 1.30GHz Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATD50014
Brand Dell Computers
Model 14" 512GB RAM 160GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please note, this unit is used and has some scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! The eject button for PCMCIA slot is missing. Also, there is a damaged left bottom corner on the palmrest. Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D500 14" XGA 1024 x 768 Intel Pentium M 1.30GHz Processor 512GB RAM 160GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.



Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D500 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 14" XGA 1024 x 768 |
| Processor: | Intel Pentium M 1.30GHz Processor |
| Memory: | 512MB RAM |
| Hard Drive: | 160GB HDD |
| Optical Drive: | CD-ROM |
| Graphics / Video: | Intel 855GM/855GME |
| PC Card Slots: | One Type I/II Slot |
| I/O Ports: | - Serial - 9-pin connector; 16550-compatible, 16-byte buffer - Parallel - 25-hole connector; normal, bi-directional or ECP - Video - 15-hole connector - Audio - One headphone and one microphone - Universal Serial Bus - Two USB 2.0-compliant connectors - Docking Connector - 280-pin for the D/Port Advanced Port Replicator - S-Video - 7-pin mini DIN - Modem - RJ-11 port - Ethernet LAN - RJ-45 port - Infra Red - 1 Infrared sensor |
| Wi-Fi: | Yes |
