Dell Latitude D505 15"1.40GHz Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLTDD50515
Brand Dell Computers
Model 1GB RAM 40GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please note, this unit is used and has some scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! The eject button for PCMCIA slot is missing. Also, there are four missing rubber feet. Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D505 15" XGA 1024 x 768 Intel Pentium M 1.40GHz Processor 1GB RAM 40GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.



Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D505 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 15" XGA 1024 x 768 |
| Processor: | Intel Pentium M 1.40GHz Processor |
| Memory: | 1GB RAM |
| Hard Drive: | 40GB HDD |
| Optical Drive: | CD-ROM |
| Graphics / Video: | Intel 855GM/855GME |
| I/O Ports: | 1 x RJ-11 1 x RJ-45 1 x VGA 1 x S-Video 1 x Parallel 1 x Serial 1 x IR sensor 1 x Docking connector 2 x USB 2.0 1 x IEEE 1394 FireWire port 1 x headphone 1 x microphone |
| Wi-Fi: | Yes |
