Dell Latitude D510 14"1.73GHz Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELATID51014
Brand Dell Computers
Model 1GB DDR2 RAM 30GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please Note, this item is used and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Comes with AC Adapter Only! No other accessories!
Description
Dell Latitude D510 14" XGA 1024 x 768 Intel Pentium M 1.73GHz Processor 1GB DDR2 RAM 30GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.


Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D510 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 14" XGA 1024 x 768 |
| Processor: | Intel Pentium M 1.73GHz Processor |
| Memory: | 1GB DDR2 |
| Hard Drive: | 30GB HDD |
| Optical Drive: | CD-ROM |
| Graphics / Video: | Intel 915GM Express |
| I/O Ports: | 1x Serial 1x Parallel 1x IEEE 1394 1x docking connector 4x USB 1x S-Video out 1x VGA 1x Headphone/speaker out 1x Infrared port 1x RJ-11 1x RJ-45 1x AC power |
| Wi-Fi: | Yes |
