Dell Latitude D510 15" 1.73GHz WinXP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATD51015
Brand Dell Computers
Model 2GB DDR2 RAM 40GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Like New Grade A
Condition Description Please Note, this item is used and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Also, there is one missing rubber foot. Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D510 15" XGA 1024 x 768 Intel Pentium M 1.73GHz Processor 2GB DDR2 RAM 40GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.


Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D510 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 15" XGA 1024 x 768 |
| Processor: | Intel Pentium M 1.73GHz Processor |
| Memory: | 2GB DDR2 |
| Hard Drive: | 40GB HDD |
| Optical Drive: | CD-RW/DVD Combo |
| Graphics / Video: | Intel 915GM Express |
| I/O Ports: | 1x Serial 1x Parallel 1x IEEE 1394 1x docking connector 4x USB 1x S-Video out 1x VGA 1x Headphone/speaker out 1x Infrared port 1x RJ-11 1x RJ-45 1x AC power |
| Wi-Fi: | Yes |
