Dell Latitude D610 14" 1GB DDR2 40GB HDD
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPD610LTD14XGA
Brand Dell Computers
Model Win 7 Home Premium 2.0GHz
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please Note, this unit is used and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Comes with a brand new AC Power Adapter only. No other accessories included.
Description
Dell Latitude D610 14" XGA 1024x768 Intel Pentium M 755 2.00GHz Processor 1GB DDR2 SDRAM 40GB HDD Hard Drive Windows 7 Home Premium Laptop PC.

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude D610 |
| Operating System | Microsoft Windows 7 Home Premium |
| Screen | 14" XGA 1024x768 |
| Processor | Intel Pentium M 755 2.00GHz Processor |
| Memory | 1GB DDR2 |
| Hard Drive | 40GB HDD |
| Graphics | ATI Radeon X300 |
| Wireless | Yes |
| Ports and Slots | 4 x USB Ports 1 x RJ-45 Ethernet Port 1 x VGA 1 x PCMCIA Slot 1 x Headphone Port 1 x Microphone Port 1 x Power-Adapter Port 1 x Security-Cable Slot |






