Dell Latitude D630 14.1" T2400 Laptop PC
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPD630T240015G
Brand Dell Computers
Model 1.5GB DDR2 60GB HDD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude D630 14.1" Intel Core Duo T2400 1.5GB DDR2 60GB HDD Windows 7 Home Premium Laptop PC. The Dell Latitude D630 is designed to deliver an outstanding mix of performance, graphics and mobility — all packed into a compact, lightweight box.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and has scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! As well as there being a slot out of place on one corner.
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude D630 |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Screen Size | 14.1" |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| Processor | Intel Core Duo T2400 (1.83GHz) 667Mhz Dual Core |
| Memory | 1.5GB DDR2 RAM |
| Hard Drive | 60GB HDD |
| Wireless | Dell 1390 Wireless Card |
| Bluetooth | Yes |
| I/O Ports | x1 9-Pin Serial Port x1 15-Pin VGA Port x4 USB Ports x1 RJ-11 Modem Port x1 RJ-45 Ethernet Port x1 Headphone/Speaker Out x1 Microphone In x1 Docking Connector (on Bottom) |
| Expansion Slots | x1 PCMCIA Card Slot x1 Integrated Smart Card Reader |
