Dell Latitude D630 14" Core T9500 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLLATD630C
Brand Dell Computers
Model Win Vista 4GB DDR2 160GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude D630 14" Intel Core 2 Duo T9500 4GB DDR2 160GB HDD NVIDIA Quadro NVS 135M 128MB DDR2 Graphics Windows Vista Business Laptop. This Dell Latitude D630 notebook is powered by an Intel Core 2 Duo T9500 2.60GHz processor and 4GB of DDR2 memory. The 160GB HDD hard drive provides the storage space you need for your music, games, videos, photos, and other critical data. Get creative and stay connected with the Dell Latitude D630 laptop.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and has scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude D630 |
| Operating System | Windows Vista Business |
| Screen Size | 14" |
| Native Resolution | 1440 x 900 |
| Processor | Intel Core2 Duo T9500 Processor (6M Cache, 2.60GHz) |
| Memory | 4GB DDR2 RAM |
| Hard Drive | 160GB HDD |
| Optical Drive | DVD/RW |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Graphics | NVIDIA Quadro NVS 135M 128MB DDR2 Graphics |
| I/O Ports | x4 USB Ports x1 9-Pin Serial Port x1 15-Pin VGA Port x1 IEEE 1394 4-Pin FireWire Port x1 RJ-45 (Ethernet) Port x1 RJ-11 (Modem) Port x1 3.5mm Headphone Jack x1 3.5mm Microphone Jack x1 Security Lock Slot x1 DC Power Jack x1 Docking Connector (on Bottom) |
| Expansion Slots | x1 PCMCIA PC Card Slot x1 Integrated SmartCard Reader Slot |







