Dell Latitude D630 14" T7250 Win XP Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATD63014
Brand Dell Computers
Model 1GB DDR2 RAM 80GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade D
Condition Description Please Note, this item is used and has some scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Also, there are few missing pieces of plastic on the fan grill exhaust. Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D630 14" WXGA 1280 x 800 Intel Core 2 Duo T7250 2.00GHz Processor 1GB DDR2 RAM 80GB HDD Windows XP Professional Laptop PC.



Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D630 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows XP Professional |
| Display: | 14" WXGA 1280 x 800 |
| Processor: | Intel Core 2 Duo T7250 2.00GHz Processor |
| Memory: | 1GB DDR2 |
| Hard Drive: | 80GB HDD |
| Optical Drive: | DVD-ROM |
| Graphics / Video: | NVidia Quadro NVS 135M |
| I/O Ports: | x1 Security Cable Slot x1 Microphone Jack x1 Headphone Jack x1 FireWire (IEEE 1394) Port x1 Smart Card Slot x1 PC/Express Card Slot x4 USB Ports (2 on right side, 2 on rear) x1 RJ-45 Jack x1 RJ-11 Jack x1 Serial Port x1 VGA Port |
| Wi-Fi: | Yes |
