Dell Latitude D630 14" T7300 Win 7 Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPLATD63014W7P
Brand Dell Computers
Model 3GB DDR2 RAM 160GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade D
Condition Description Please Note, this item is used and has some scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! The eject button for PCMCIA slot is missing. Also, there are few chipped pieces of plastic on the back of the laptop. Comes with AC Adapter Only! No other accessories! Please see detailed images attached!
Description
Dell Latitude D630 14" WXGA 1280 x 800 Intel Core 2 Duo T7300 2.00GHz Processor 3GB DDR2 RAM 160GB HDD Windows 7 Professional Laptop PC.



Specifications:
Specifications:
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude D630 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows 7 Professional |
| Display: | 14" WXGA 1280 x 800 |
| Processor: | Intel Core 2 Duo T7300 2.00GHz Processor |
| Memory: | 3GB DDR2 |
| Hard Drive: | 160GB HDD |
| Optical Drive: | CD-RW/DVD Combo |
| Graphics / Video: | Intel 965 Express |
| I/O Ports: | x1 Security Cable Slot x1 Microphone Jack x1 Headphone Jack x1 FireWire (IEEE 1394) Port x1 Smart Card Slot x1 PC/Express Card Slot x4 USB Ports (2 on right side, 2 on rear) x1 RJ-45 Jack x1 RJ-11 Jack x1 Serial Port x1 VGA Port |
| Bluetooth: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
