Dell Latitude D630 ATG 14" T8300 Laptop
Description
Dell Latitude D630 ATG 14.1" Intel Core 2 Duo T8300 4GB DDR2 160GB 7200RPM HDD Windows Vista Business 32-bit Laptop. Powered by an Intel Core 2 Duo T8300 processor and 4GB of DDR2 RAM, the Dell Latitude D630 ATG can handle all of your daily computing and multitasking needs. The 160GB hard drive provides ample storage for installing the operating system of your choice and other program files as well.
Please Note: This unit is manufacturer refurbished and has scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
The hard drive bezel on this unit is slightly offset and the RAM cover module has a small dent. There are air bubbles trapped between the display and the glass cover on the edges of the screen. Please see pictures below for more info - bubble placement may vary from pictures.

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude D630 ATG |
| Operating System | Windows Vista Business 32-bit |
| Screen Size | 14.1" |
| Native Resolution (Pixels) | 1280 x 800 |
| Processor | Intel Core 2 Duo T8300 CPU (3M Cache, 2.40GHz, 800MHz FSB) |
| Memory | 4GB DDR2 RAM |
| Hard Drive | 160GB HDD (7200RPM) |
| Optical Drive | DVD+/-RW |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | No |
| I/O Ports | x1 Microphone Jack x1 Headphone Jack x1 FireWire (IEEE 1394) Port x1 Smart Card Slot x1 PC/Express Card Slot x4 USB Ports x1 Ethernet (RJ-45) Jack x1 Modem (RJ-11) Jack x1 Serial Port x1 VGA Port |
| Extra Features | Keyboard Illumination Lights |
| AC Adapter | Included |












