Dell Latitude E4200 12.1" SU9600 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPE420U9600128
Brand Dell Computers
Model 5GB DDR3 128GB SSD Vista
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E4200 12.1" Intel Core 2 Duo SU9600 5GB DDR3 128GB SSD Windows Vista Business Laptop PC. The streamlined, versatile, Laptop Dell Latitude E4200 delivers top-of-the-line performance so you can work and play seamlessly. It's powered by an Intel Core 2 Duo ULV SU9600 processor and 5GB of DDR3 memory so you can handle any work and play-related applications with ease. A roomy 128GB hard drive provides plenty of storage space for your music, games, videos, and other critical data.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E4200 |
| Operating System | Windows Vista Business |
| Screen Size | 12.1" |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| Processor | Intel Core 2 Duo ULV SU9600 (1.60GHz) Latitude On, WWAN, FP Reader |
| Memory | 5GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 128GB SSD |
| Wireless | Intel WiFi Link 5300 802.11a/g/n Draft Mini Card |
| Bluetooth | Yes |
| I/O Ports | x1 USB 2.0 Port with USB PowerShare x1 eSATA/USB Combo Port x1 4-pin IEEE-1394 FireWire Port x1 15-pin VGA Port x1 RJ-45 Ethernet Jack x1 Microphone Jack x1 Headphone Jack x1 DC Power Port x1 Lock Slot x1 Dock connector (on bottom) |
| Expansion Slots | x1 ExpressCard/34 Slot x1 Secure Digital/MultiMedia Card Reader x1 Smart Card Reader |
