Dell Latitude E4300 13.3" SP9400 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLLATE4301
Brand Dell Computers
Model Win 7 Pro 4GB DDR3 80GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E4300 13.3" 1280 x 800 Intel Core 2 Duo SP9400 Processor 4GB DDR3 RAM 80GB SATA HDD Hard Drive Windows 7 Professional Laptop. Breeze through all your applications with this stylish and lightweight Dell Latitude E4300 laptop! It's powered by an Intel Core 2 Duo SP9400 2.4GHz dual-core processor and 4GB of DDR3 memory. The 80GB HDD Hard Drive has plenty of room for your growing media library.
Please Note, this unit is Manufacturer Refurbished and has minor scuffs, scratches or dents, but is fully operational and function as intended! Also, two rubber feet are missing!

Specifications:
| Screen Size: | 13.3" (1280x800) |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude E4300 |
| Operating Systems: | Windows 7 Professional |
| Processor: | Intel Core 2 Duo Processor SP9400 (6M Cache, 2.4GHz) |
| Memory: | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive: | 80GB SATA HDD Hard Drive |
| Graphics/Video: | 32MB Intel GM45 Graphics |
| Optical Drive: | DVD/RW |
| Wi-Fi: | Yes |
| I/O Ports: | One (1) USB 2.0 port with USB PowerShare One (1) eSATA/USB port One (1) 4-pin IEEE-1394 FireWire port One (1) 15-pin VGA port One (1) RJ-45 Ethernet jack One (1) Microphone jack One (1) Headphone jack One (1) DC power port One (1) Lock slot One (1) Dock connector (on bottom) |






