Dell Latitude E4310 13.3" i5-560M Laptop
Description
Dell Latitude E4310 13.3" Intel Core i5-560M 2GB DDR3 160GB HDD Windows 7 Professional Laptop PC. Built thin and light for the executive or frequent traveler, the Dell Latitude E4310 ultraPortable laptop combines sleek looks with remarkable durability and advanced wireless connectivity. The streamlined, versatile, Laptop Dell Latitude E4310 delivers top-of-the-line performance so you can work and play seamlessly. It's powered by an Intel Core i5-560M processor and 2GB of DDR3 memory so you can handle any work and play-related applications with ease. A roomy 160GB hard drive provides plenty of storage space for your music, games, videos, and other critical data.
Please Note: These units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended! As well as Express Card Slot cover is missing.

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E4310 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 13.3" |
| Processor | Intel Core i5-560M Processor (2.66GHz, Turbo Boost 3.33Ghz Dual Core/4 Threads 3MB L3 cache) |
| Memory | 2GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 160GB SATA Hard Drive (5400RPM) |
| Optical Drive | DVD/RW |
| I/O Ports | x1 USB 2.0 x1 USB/eSATA x1 15-pin VGA x1 RJ-45 Ethernet Jack x1 Audio In/Out Jack x1 DC power Port x1 Security lock Slot x1 Dock Connector on Bottom |
| Expansion Slots | x1 ExpressCard/34 Slot x1 Smart Card Slot |





