Dell Latitude E4310 13.3" i5-560M Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPE43103Z86YN1
Brand Dell Computers
Model 4GB DDR3 250GB HDD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E4310 13.3" Intel Core i5-560M 4GB DDR3 250GB HDD Windows 7 Professional Laptop. Dell Latitude E4310 notebook is powered by an Intel Core i5-560M 2.66GHz processor and 4GB of DDR3 memory. The 250GB hard drive provides the storage space you need for your music, games, videos, photos, and other critical data. Get creative and stay connected with the Dell Latitude E4310 laptop.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E4310 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 13.3" |
| Native Resolution | 1366 x 768 |
| Processor | Intel Core i5-560M Processor (3M Cache, 2.66 GHz) |
| Memory | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 250GB HDD |
| Optical Drive | DVD/RW |
| Wi-Fi | Yes |
| I/O Ports | x1 USB 2.0 port x1 USB/eSATA Combo Port x1 15-pin VGA Port x1 RJ-45 Ethernet Jack x1 Audio In/Out Jack x1 DC Power Jack x1 Security Lock Slot x1 Dock Connector (on Bottom) |
| Expansion Slots | x1 ExpressCard/34 Slot x1 Smart Card Slot |
| Supported Media | Secure Digital (SD) Secure Digital High Capacity (SDHC) Memory Stick (MS) Memory Stick PRO (MS PRO) MultiMedia Card (MMC) |
