Dell Latitude E5400 14.1" 2GB Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELATITE5400
Brand Dell Computers
Model Win Vista 2GB DDR2 160GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E5400 14.1" Intel Core 2 Duo P8600 Processor 2GB DDR2 160GB HDD Windows Vista Business Laptop. The streamlined, versatile, Laptop Dell Latitude E5400 delivers top-of-the-line performance so you can work and play seamlessly. It's powered by an Intel Core 2 Duo P8600 processor and 2GB of DDR2 memory so you can handle any work and play-related applications with ease. A roomy 160GB hard drive provides plenty of storage space for your music, games, videos, and other critical data.
* Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!

Specifications:
| Screen Size: | 14.1" |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude E5400 |
| Operating Systems: | Windows Vista Business |
| Processor: | Intel Core 2 Duo P8600 (2.40GHz, 3M L2 Cache, 1066MHz FSB) |
| Memory: | 2GB DDR2 RAM |
| Hard Drive: | 160 GB SATA Hard Drive (5400RPM) |
| Optical Drive Type: | DVD-RW |
| Wi-Fi: | Dell 1397 802.11B/G Wireless Mini Card |
| I/O Ports: | One (1) 15-pin VGA port One (1) S-Video port Four (4) USB 2.0 ports One (1) IEEE 1394 4-pin FireWire port One (1) RJ-45 Ethernet jack One (1) RJ-11 modem jack One (1) 3.5 mm Headphone out jack One (1) 3.5 mm Microphone in jack One (1) Docking connector |







