Dell Latitude E5400 14" T7250 Win 7 Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDLLATE540014
Brand Dell Computers
Model 3GB DDR2 RAM 160GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please Note, this item is used and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Comes with AC Adapter Only! No other accessories!
Description
Dell Latitude E5400 14" WXGA 1280 x 800 Intel Core 2 Duo T7250 2.00GHz Processor 3GB DDR2 RAM 160GB HDD Hard Drive Windows 7 Professional Laptop PC.

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E5400 |
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional |
| Screen | 14" WXGA 1280x800 |
| Processor | Intel Core 2 Duo T7250 2.00GHz Processor |
| Memory | 3GB DDR2 |
| Hard Drive | 160GB HDD |
| Optical Drive | DVD+/-RW |
| Graphics | Intel 45 Express |
| Wireless | Yes |
| Ports and Slots | x4 USB Ports x1 FireWire (IEEE 1394) Port x1 Ethernet (RJ-45) Port x1 Modem (RJ-11) Port x1 SD Card Reader Slot x1 PC Card Slot x1 VGA Port x1 S-Video (S/PDIF) Connector x1 Headphone Jack x1 Microphone Jack x1 Security Cable Slot |






