Dell Latitude e5450 14" Intel Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATE54501
Brand Dell Computers
Model i7-5600U 8GB 500GB Win7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude 14 5000 Series E5450 14" HD, Intel Core i7-5600U 2.6GHz Processor, 8GB 1600MHz DDR3, 512GB Hard Drive, Intel HD 5500 Graphics and Windows 7 Pro 64-bit Laptop.
Please Note: This unit was our in-store display model and may have minor scuffs and/or scratches, but is fully operational and functions as intended!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude 14 5000 Series E5450 |
| Operating System | Microsoft Windows 7 Profesional 64-bit |
| Screen | 14" HD Anti-Glare Screen |
| Processor | Intel Core i7-5600U 2.60GHz Processor |
| Memory | 8GB 1600Mhz DDR3 RAM |
| Hard Drive | 512GB HDD |
| Video | Intel HD Graphics 5500 |
| Bluetooth: | Yes |
| Wireless | Intel Dual Band Wireless-AC 72 65AC 802.11ac/a/b/g/n 2x2 + Bluetooth 4.0 LE Half Mini Card |
| Ports and Slots | 3 USB 3.0
(One with PowerShare) HDMI VGA Network Connector (RJ-45) Smart Card Slot Optional EDocking Connector SD 4.0 Memory Card Reader Lock Slot |








