Dell Latitude E6220 Core i5 6GB Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Description
Dell Latitude E6220 12.5" Intel Core i5-2540M Processor 2nd Generation 6GB DDR3 RAM 256GB HDD Windows 7 Pro Laptop. Powered by an Intel Core i5-2540M processor and 6GB of DDR3 RAM, the Dell Latitude E6220 can handle all of your daily computing and multitasking needs. The 256GB hard drive provides ample storage for installing the operating system of your choice and other program files as well.
* Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!

Specifications:
| Screen Size: | 12.5" |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude E6220 |
| Operating Systems: | Windows 7 Pro |
| Processor: | Intel Core 2nd Generation i5-2540M Dual Core Processor (2.60GHz, 3MB Cache) |
| Memory: | 6GB DDR3 RAM |
| Hard Drive: | 256GB 2.5 inch (SATA3) Mobility Solid State Drive |
| Optical Drive Type: | DVD/RW |
| Wi-Fi: | Intel Centrino Ultimate-N 6300 |
| I/O Ports: | I/O Ports: Two (2) USB 2.0 ports One (1) USB/eSATA combo port One (1) HDMI out One (1) VGA out One (1) RJ-45 jack One (1) 3.5 mm headphone/microphone jack |







