Dell Latitude E6400 14" P8700 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATE64003
Brand Dell Computers
Model Win 7 Pro 4GB DDR2 160GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E6400 14" Intel Core 2 Duo P8700 4GB DDR2 RAM 160GB HDD Hard Drive Windows 7 Professional Laptop. Powered by an Intel Core 2 Duo P8700 2.53GHz processor and 4GB of DDR2 RAM, the Dell latitude E6400 can handle all of your daily computing and multitasking needs. The 160GB hard drive provides ample storage for your videos, pictures, and other media as well.
Please Note: These units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E6400 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 14" |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| Processor | Intel Core 2 Duo P8700 Processor (3M Cache, 2.53GHz) |
| Memory | 4GB DDR2 RAM |
| Hard Drive | 160GB HDD Hard Drive |
| Optical Drive | DVD/RW |
| Graphics/Video | Intel GM45 Graphics |
| Wi-Fi | Yes |
| I/O Ports | x1 RJ-45 Ethernet Jack x3 USB 2.0 Ports x1 eSATA/USB Combo Port x1 3.5mm Headphone Jack x1 3.5mm Microphone Jack x1 15-Pin VGA Port x1 DisplayPort Connector x1 4-Pin FireWire Port x1 Security Lock Slot x1 DC Power Jack x1 Docking Connector (on Bottom) |
| Expansion Slots | x1 SmartCard Slot x1 Express Card Slot |







