Dell Latitude E6400 14" P9500 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATE64002
Brand Dell Computers
Model Win 7 Pro 4GB DDR2 160GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E6400 14" 1280x800 Intel Core 2 Duo Processor P9500 4GB DDR2 RAM 160GB HDD Hard Drive Genuine Windows 7 Professional Laptop. Breeze through all your applications with this stylish and lightweight Dell Latitude E6400 laptop! It's powered by an Intel Core 2 Duo Processor P9500 2.53GHz and 4GB of DDR2 memory. The 160GB HDD Hard Drive has plenty of room for your growing media library.
Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs or scratches, but are fully operational and functions as intended! Also this item has a minor crack on the left side. Please see images below!
Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs or scratches, but are fully operational and functions as intended! Also this item has a minor crack on the left side. Please see images below!

Specifications:
| Screen Size: | 14" (1280x800) |
| Manufacturer: | Dell |
| Display: | Widescreen LED LCD XGA |
| Model: | Latitude E6400 |
| Operating Systems: | Microsoft Windows 7 Professional |
| Processor: | Intel Core 2 Duo Processor P9500 (6M Cache, 2.53GHz) |
| Memory: | 4GB DDR2 RAM |
| Hard Drive: | 160GB HDD Hard Drive |
| Graphics / Video: | NVIDIA Quadro NVS 160M |
| Wi-Fi: | Yes |
I/O Ports: | One (1) RJ-45 Ethernet jack Three (3) USB 2.0 ports One (1) eSATA/USB combo port One (1) Headphone out 3.5 mm jack One (1) Microphone in 3.5 mm jack One (1) 15-pin VGA port One (1) DisplayPort One (1) 4-pin FireWire port One (1) Docking connector |










