Dell Latitude E6410 14.1" i3 Laptop
Description
Dell Latitude E6410 14.1" 1280 x 800 Intel Core i3-370M Processor 2GB DDR3 RAM 160GB HDD Windows 7 Home Premium Laptop. The streamlined, versatile, Laptop Dell Latitude E6410 delivers top-of-the-line performance so you can work and play seamlessly. It's powered by an Intel Core i5-540M processor and 2GB of DDR3 memory so you can handle any work and play-related applications with ease. A roomy 160GB SATA HDD hard drive provides plenty of storage space for your music, games, videos, and other critical data.
* Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended! This particular unit is missing Pointing Stick Button Cover. Please check images below!

Specifications:
| Screen Size: | 14.1" (1280x800) |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude E6410 |
| Operating Systems: | Windows 7 Home Premium |
| Processor: | Intel Core i3-370M Processor (3M cache, 2.40 GHz) |
| Memory: | 2GB DDR3 RAM |
| Hard Drive: | 160GB SATA Hard Drive (5400RPM) |
| Optical Drive Type: | DVD/RW |
| Graphics/Video: | Intel GMA HD |
| Wi-Fi: | Yes |
| I/O Ports: | Three (3) USB 2.0 ports One (1) eSATA/USB combo port One (1) RJ-45 Ethernet port One (1) DisplayPort One (1) 15-pin VGA port One (1) 4-pin IEEE 1394 FireWire port One (1) RJ-11 Port One (1) 3.5 mm Microphone in jack One (1) 3.5 mm Headphone out jack |










