Dell Latitude E6410 14.1" i7-640M Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPLE6410I7640M
Brand Dell Computers
Model 4GB DDR3 250GB HDD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E6410 14.1" Intel Core i7-640M 4GB DDR3 250GB HDD Windows 7 Professional Laptop PC. Designed to increase productivity while reducing total cost of ownership, the Dell Latitude E6410 laptop features dramatic advancements in durability, security and mobile collaboration.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs or scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E6410 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 14.1" |
| Processor | Intel Core i7-640M Processor (2.8GHz, Dual Core/4 Threads, 4MB L3 cache) |
| Memory | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 250GB HDD |
| Optical Drive | DVD/RW |
| I/O Ports | x4 USB 2.0 (1 eSATA/USB combo) Port x1 RJ-45 Ethernet Port x1 Display Port x1 15-pin VGA Port x1 4-pin IEEE 1394 FireWire Port x1 3.5 mm Microphone Jack x1 3.5 mm Headphone Jack |
| Expansion Slots | x1 ExpressCard 54 x1 Smart Card Reader |
