Dell Latitude E6410 ATG 14.1" i5-520M
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPE6410ATGASIS
Brand Dell Computers
Model 4GB 160GB HDD Win 7 Ultim
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade D
Condition Description Please Note, this unit is used and has many scuffs and scratches as well as air bubbles trapped between the display and the glass cover on the edges of the screen, but is fully operational and functions as intended! Also, the TrackPoint button is missing. Comes with AC Power Adapter only. No other accessories! Please see our images.
Description
Dell Latitude E6410 ATG 14.1" 1280x800 Intel Core i5-520M 2.40GHz Processor 4GB RAM 160GB HDD Windows 7 Ultimate Notebook PC. 


Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E6410 ATG |
| Operating System | Windows 7 Ultimate |
| Screen | 14.1" 1280x800 |
| CPU | Intel Core i5-520M 2.40GHz Processor |
| Memory | 4GB RAM |
| Hard Drive | 160GB HDD |
| Video | Intel HD Graphics |
| Optical Drive | DVD+/-RW |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless | Yes |
| Supported Media | Secure Digital (SD) MultiMediaCard (MMC) |
| Ports & Slots | x1 PCMCIA Slot 1x SmartCard Slot x3 USB 2.0 Ports x1 RJ-45 Ethernet Jack x1 eSATA/USB Combo Port x1 Headphone Out 3.5mm Jack x1 Microphone In 3.5mm Jack x1 15-pin VGA Port x1 DisplayPort Connector x1 4-pin FireWire Port x1 Docking Connector |






