Dell Latitude E6430 ATG i5-3360M Laptop
Description
Dell Latitude E6430 ATG 14" TouchScreen HD 1366x768 Intel Core i5-3360M Processor 4GB DDR3 320GB HDD Hard Drive Genuine Windows 7 Professional Laptop. Breeze through all your applications with this stylish and lightweight Dell Latitude E6430 ATG Laptop! It's powered by an Intel Core i5-3360M Processor 2.80GHz (3MB SmartCache, up to 3.50GHz) and 4GB DDR3 of Memory. The 320GB HDD Hard Drive has plenty of room for your growing media library.
Please note, this unit is used and has minor scuffs and scratches, as well as a crack on the plastic bezel around the screen. But the laptop is fully operational and functions as intended! Also, the screen has a minor dent in it that’s almost invisible while unit is operational! Please see images below.

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E6430 ATG |
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional |
| Screen | 14.0" TouchScreen HD 1366x768 |
| Processor | Intel Core i5-3360M 2.80GHz Processor (3MB SmartCache, up to 3.50GHz) |
| Memory | 4GB RAM |
| Hard Drive | 320GB HDD |
| Video | Intel HD Graphics 4000 |
| Fingerprint: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Wireless | Yes |
| Ports and Slots | One (1) USB 2.0 Port Two (2) USB 3.0 Ports One (1) eSATA Port One (1) RJ-45 Ethernet Port One (1) 15-pin VGA Port One (1) HDMI Port One (1) 3.5 mm Headphone/Microphone Combo Jack One (1) Lock slot |








