Dell Latitude E6500 15.4" P8400 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPE6500P840080
Brand Dell Computers
Model 2GB DDR2 80GB HDD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E6500 15.4" Intel Core 2 Duo P8400 2GB DDR2 80GB HDD Windows 7 Home Premium Laptop. Enjoy powerful performance and mobile entertainment with this Dell Latitude E6500 notebook. The Dell Latitude E6500 notebook is powered by an Intel Core 2 Duo P8400 2.26GHz processor and 2GB of DDR2 memory. The 80GB hard drive provides the storage space you need for your music, games, video, photos, and other critical data. Get creative and stay connected with the Latitude E6500 laptop.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude E6500 |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Screen Size | 15.4" |
| Native Resolution | 1440 x 900 |
| Processor | Intel Core2 Duo P8400 Processor (3M Cache, 2.26GHz, 1066MHz FSB) |
| Memory | 2GB DDR2 RAM |
| Hard Drive | 80GB HDD |
| Optical Drive | CD-RW/DVD Combo |
| I/O Ports | x3 USB 2.0 Ports x1 USB/eSATA Combo Port x1 15-Pin VGA Port x1 DisplayPort Connector x1 RJ-45 (Ethernet) Jack x1 RJ-11 (Modem) Jack x1 4-Pin 1394 IEEE FireWire Port x1 3.5mm Headphone Jack x1 3.5mm Microphone Jack x1 DC Power Jack x1 Security Lock Slot |
| Expansion | x1 SmartCard Slot x1 PCMCIA Card Slot x1 Express Card Slot |
