Dell Latitude E6510 Core i7 4GB Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLATIE6510
Brand Dell Computers
Model Windows Vista Basic 4GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude E6510 15.6" Intel Core i7-620M Processor 4GB DDR3 RAM 250GB HDD Windows Vista Home Basic Laptop. This Dell Latitude E6510 15.6" notebook is powered by an Intel Core i7-620M processor and 4GB of DDR3 RAM memory. The 250GB hard drive provides the storage space you need for your music, games, videos, photos, and other critical data.
* Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!

Specifications:
| Screen Size: | 15.6" |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude E6510 |
| Operating Systems: | Windows Vista Home Basic |
| Processor: | Intel Core i7-620M Processor (2.66 GHz, 4M Cache) |
| Memory: | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive: | 250 GB SATA Hard Drive (7200 RPM) |
| Optical Drive Type: | DVD/RW |
| Wi-Fi: | Intel WiFi Link 6200 802.11a/g/n Half Mini Card |
| I/O Ports: | Three (3) USB 2.0 ports One (1) eSATA/USB combo port One (1) RJ-45 Ethernet port One (1) DisplayPort One (1) 15-pin VGA port One (1) 4-pin IEEE 1394 FireWire port One (1) 3.5 mm Microphone in jack One (1) 3.5 mm Headphone out jack One (1) DC power port One (1) Dock connector on bottom |





