Dell Latitude N5030 15.6" T4500 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPN5030T45004G
Brand Dell Computers
Model 4GB DDR3 320GB HDD Win 7
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude 15 N5030 15.6" Intel Pentium T4500 4GB DDR3 320GB HDD Windows 7 Home Premium Laptop. The new Inspiron N5030 has the features you want wrapped up in a classy design, and is priced to make it a smart buy. This laptop features an Intel Pentium processor, 4GB DDR3 memory, and 320GB hard drive.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude 15 N5030 |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Screen Size | 15.6" |
| Native Resolution | 1366 x 768 |
| Processor | Intel Pentium T4500 Processor (1M Cache, 2.30 GHz, 800 MHz FSB) |
| Memory | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 320GB HDD |
| Optical Drive | DVD/RW |
| Wi-Fi | Yes |
| Webcam | Yes |
| I/O Ports | x1 15-pin VGA Port x3 USB 2.0 Ports x1 RJ-45 Ethernet Jack x1 3.5mm Headphone out Jack x1 3.5mm Microphone in Jack x1 Security Lock Slot x1 DC Power Jack |
| Supported Media | Secure Digital (SD) MultiMediaCard (MMC) Memory Stick (MS) |
