Dell Latitude ST 10.1" 2GB 64GB Tablet
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code TBLATITUDEIZAST
Brand Dell Computers
Model Win 7 Atom Z670 2GB 64GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude ST 10.1'' Intel Atom Z670 Processor DDR2 2GB Memory 64GB of Solid State Storage Tablet. Latitude ST combines the convenience and mobility of a Windows 7 Home touch tablet with the productivity of a PC. With Windows 7 Home, you can stay productive with the PC applications you already use. Latitude ST offers consumer customers rich entertainment features for movies, books and games. Whether you want to stream a new movie from your couch, enjoy your favorite books at the beach or prepare a presentation, the Latitude ST tablet has the power and portability you need.
Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended!

Specifications:
| Screen Size: | 10.1" |
| Manufacturer: | Dell |
| Model: | Latitude ST |
| Operating Systems: | Microsoft Windows 7 Home |
| Processor: | Intel Atom Processor Z670 (1.50GHz , 512KB) |
| Memory: | 2GB DDR2 RAM |
| Hard Drive: | 64GB |
| Wi-Fi: | Dell Wireless 1535C 802.11a/b/g/n and Bluetooth 4.0 |








