Dell Latitude ST 10.1" Tablet W/ Scratch
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code TBSTZ6702G128GS
Brand Dell Computers
Model 2GB RAM 128GB SSD Win 7
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please Note: This unit is used and has scuffs and scratches, but it is fully operational and functions as intended! Also, there is a small scratch on the tablet screen that is barely visible while in use.
Description
Dell Latitude ST 10.1" 1280x800 Intel Atom Z670 1.50GHz Processor 2GB DDR2 128GB SSD Windows 7 Professional Tablet PC. The Latitude ST features Windows-enabled power in the body of a touch screen slate, combining the mobility of a tablet with the manageability, security and compatibility you expect from Dell Latitude.


Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude ST |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Screen Size | 10.1" |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| CPU | Intel Atom Z670 1.50GHz Processor |
| Memory | 2GB DDR2 RAM |
| Hard Drive | 128GB SSD |
| I/O Ports | x1 USB 2.0 Port x1 HDMI Port x1 Security Lock Slot x1 Docking Connector |
| Tablet Features | Volume Control SD Card Reader Slot Power Button Orientation Lock Switch Webcam |







