Dell Latitude X300 12.1" 1.40GHz W 7 Pro
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLTX300W7P
Brand Dell Computers
Model 1.1GB RAM 40GB HDD
Category Laptops & Tablets
Condition Pre-Owned Grade B
Condition Description Please Note, this unit is used and has minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended! Comes with a brand new AC Power Adapter only. No other accessories included.
Description
Dell Latitude X300 12.1" 1024x768 Intel Pentium M 1.40GHz Processor 1.1GB RAM 40GB HDD Hard Drive Windows 7 Professional Laptop PC.

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Latitude X300 |
| Operating System | Microsoft Windows 7 Professional |
| Screen | 12.1" 1024x768 |
| Processor | Intel Pentium M 1.40GHz Processor |
| Memory | 1.1GB RAM |
| Hard Drive | 40GB HDD |
| Wireless | Yes |
| Ports and Slots | 1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x audio - line-out/headphones - mini-phone stereo 3.5 mm 1 x microphone - input - mini-phone mono 3.5 mm 2 x USB 2.0 4 pin USB Type A 1 x docking / port replicator 100 pin docking 1 x modem - phone line - RJ-11 1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 1 x IEEE 1394 (FireWire) 4 pin FireWire 1 x parallel - IEEE 1284 (EPP/ECP) - 25 pin D-Sub (DB-25) 1 x memory 1 x CardBus |




