Dell Latitude XT 12.1" U7700 2GB Laptop
Description
Dell Latitude XT 12.1" 1280 x 800 Intel Core 2 Duo U7700 Processor 2GB DDR2 RAM 120GB HDD Windows 7 Professional Laptop. The streamlined, versatile, Laptop Dell Latitude XT delivers top-of-the-line performance so you can work and play seamlessly. It's powered by an Intel Core 2 Duo U7700 processor and 2GB of DDR2 memory so you can handle any work and play-related applications with ease. A roomy 120GB HDD hard drive provides plenty of storage space for your music, games, videos, and other critical data.
* Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs and scratches, but are fully operational and function as intended! This particular unit is missing Rubber Feet and Pointing Stick. As well as top cover has a small crack in it. Please check detailed images below!!

Specifications:
| Screen Size: | 12.1" (1280x800) |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude XT |
| Operating Systems: | Windows 7 Professional |
| Processor: | Intel Core2 Duo Processor U7700 (2M Cache, 1.33 GHz, 533 MHz FSB) Socket P |
| Memory: | 2GB DDR2 RAM |
| Hard Drive: | 120GB HDD Hard Drive |
| Graphics/Video: | ATI Radeon Xpress 1250 |
| Bluetooth: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Expansion Slots: | One (1) Secure Digital slot One (1) ExpressCard/54 slot |
| I/O Ports: | Three (3) USB 2.0 ports One (1) 15-pin VGA port One (1) 4-pin FireWire port One (1) RJ-45 Ethernet jack One (1) Microphone in 3.5 mm jack One (1) Headphone out 3.5 mm jack One (1) Lock slot One (1) DC power port One (1) Dock Connector (on bottom) |










