Dell Latitude XT2 Intel SU9600 Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELLLATXTXT2
Brand Dell Computers
Model Win 7 Pro 1GB DDR3 250GB
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Latitude XT2 12.1" 1280 x 800 Intel Core 2 Duo SU9600 Processor 1GB DDR3 RAM 250GB Hard Drive Windows 7 Professional Laptop. Breeze through all your applications with this stylish and lightweight Dell Latitude XT2 laptop! It's powered by an Intel Core 2 Duo SU9600 1.60GHz dual-core processor and 1GB of DDR3 memory. The 250GB Drive has plenty of room for your growing media library.
Please Note, these units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs, scratches or dents, but are fully operational and function as intended! Also, rubber feet are missing!
Specifications:
| Screen Size: | 12.1" (1280x800) |
| Manufacturer | Dell |
| Model: | Latitude XT2 |
| Operating Systems: | Windows 7 Professional |
| Processor: | Intel Core 2 Duo Processor SU9600 (3M Cache, 1.6GHz) |
| Memory: | 1GB DDR3 RAM |
| Hard Drive: | 250GB Hard Drive |
| Graphics/Video: | Intel GM45 Graphics |
| Wi-Fi: | Yes |
| I/O Ports: | Two (2) USB 2.0 ports (one powered) One (1) USB/eSATA port One (1) 15-pin VGA port One (1) 4-pin FireWire port One (1) RJ-45 Ethernet jack One (1) Microphone jack One (1) Headphone jack One (1) Lock slot One (1) DC power port One (1) Dock Connector (on bottom) |










