Dell OptiPlex 3010 Intel Core i5-3470 PC
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Description
Dell OptiPlex 3010 Intel Core i5-3470 3rd Generation 4GB DDR3 250GB HDD Windows 7 Professional Mini Tower PC. Inspire your workforce with the Dell™ OptiPlex™ 3010, designed for essential productivity, stable lifecycles and simple IT control.
Please Note: These units are Manufacturer Refurbished and have minor scuffs, scratches or dents, but are fully operational and function as intended! As well as there being a dent on the case.
Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | OptiPlex 3010 |
| Operating System | Windows 7 Professional |
| Processor | Intel Core 3rd Generation i5-3470 Processor (6MB, 3.2GHz ,w/HD2500 Graphics) |
| Memory | 4GB DDR3 |
| Hard Drive | 250GB |
| Optical Drive Type | DVD/RW |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Front I/O Ports | x2 USB 2.0 ports x1 3.5 mm microphone input x1 3.5 mm headphone out |
| Rear I/O Ports | x6 USB 2.0 ports x1 HDMI out x1 15-pin VGA x1 RJ-45 Ethernet LAN Line in, line out, microphone 3.5 mm audio jacks |
| Form Factor | Mini Tower |
