Dell OptiPlex 390 Pentium G630 Desktop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Description
Dell OptiPlex 390 Mini Tower Intel Pentium G630 Processor 2GB DDR3 RAM 1TB HDD Hard Drive Windows Windows 7 Professional Desktop. Breeze through all your applications with this stylish and lightweight Dell OptiPlex 390 Mini Tower Desktop! It's powered by an Intel Pentium G630 Processor 2.7GHz and 2GB of DDR3 memory. The 1-Terabyte HDD Hard Drive has plenty of room for your growing media library.
Please Note, this unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs or scratches, but is fully operational and functions as intended!

Specifications:
| Brand: | Dell |
| Model: | OptiPlex 390 |
| Operating Systems: | Windows 7 Professional |
| Processor: | Intel Pentium Processor G630 (3M Cache, 2.7GHz) |
| Memory: | 2GB DDR3 RAM |
| Hard Drive: | 1TB (1000GB) HDD Hard Drive |
| Optical Drive: | DVD/RW |
| Front I/O Ports: | Two (2) USB 2.0 ports Two (2) Media ports |
| Rear I/O Ports: | One (1) HDMI port One (1) 15-pin VGA port Six (6) USB 2.0 ports One (1) RJ-45 Ethernet jack Three (3) Media ports One (1) Power port |





