Dell Precision 7510 15.6" Intel Laptop
We apologize but this item is currently unavailable. Please feel free to browse our website for other available items.
Item Code LTPDELPRSM75101
Brand Dell Computers
Model i7-6920HQ 32GB 256GB SSD
Category Laptops & Tablets
Description
Dell Precision 7510 15.6" UHD Ultra Anti-glare Display, Intel Core i7-6920HQ 2.9Ghz CPU, 32GB 2133MHz DDR4 RAM Memory, 256GB SSD Hard Drive, Nvidia Quadro K2000M 4GB, Windows 7 Professional 64-bit Mobile Workstation Laptop.
Please Note: This unit was an in-store display model and may have slight scuffs and/or scratches, but is fully operational and functions as intended! Unit has has a large spot with damaged clear coat paint on the top cover. Please see photos below for more info!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Precision 7510 |
| Operating System | Windows 7 Professional 64-bit |
| Screen | 15.6" UltraSharp UHD (3840 x2160) Wide View Anti-Glare Display |
| Processor | Intel Core i7-6920HQ 2.9GHz CPU |
| Graphics | Nvidia Quadro K2000M 4GB |
| Memory | 16GB DDR4-2133 RAM |
| Storage | 256GB SSD |
| LAN | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| I/O Ports |
-3 x USB 3.0 Ports -1 x USB 3.0 with PowerShare) -Memory card reader -Headphone jack -Security lock -RJ45 port -Power adapter port -USB-C port (optional) -HDMI -Mini display port connector -SmartCard Reader Slot |






