Dell Precision M4400 15.4" T9900 Laptop
Description
Dell Precision M4400 Mobile Workstation 15.4" Intel Core 2 Duo T9900 4GB DDR2 128GB SSD NVIDIA Quadro FX 770M 512MB GDDR3 Graphics Windows 7 Home Premium Laptop. The M4400 brings high-end mobile workstation performance to the 15.4" world with a stunning, high-resolution, bright display that will spring your creative work to life. This Dell Precision M4400 notebook is powered by an Intel Core 2 Duo T9900 3.06GHz processor and 4GB of DDR2 memory. The 128GB solid state drive provides the storage space you need for your music, games, videos, photos, and other critical data. Get creative and stay connected with the Dell Precision M4400 laptop.
Please Note: This unit is Manufacturer Refurbished and may have minor scuffs and scratches, but is fully operational and functions as intended!

Specifications:
| Manufacturer | Dell |
| Model | Precision M4400 Mobile Workstation |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Screen Size | 15.4" |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| Processor | Intel Core2 Duo T9900 Processor (6M Cache, 3.06GHz, 1066MHz FSB) |
| Memory | 4GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 128GB SSD |
| Optical Drive | DVD-ROM |
| Wi-Fi | Yes |
| Extended Battery | Yes |
| Graphics | NVIDIA Quadro FX 770M 512MB GDDR3 Graphics |
| I/O Ports | x3 USB 2.0 Ports x1 eSATA/USB Combo Port x1 15-Pin VGA Port x1 DisplayPort Connector x1 IEEE 1394 4-Pin FireWire Port x1 RJ-45 (Ethernet) Jack x1 3.5mm Headphone Jack x1 3.5mm Microphone Jack x1 Security Lock Slot x1 DC Power Jack x1 Dock Connector (on Bottom) |
| Expansion Slots | x1 ExpressCard/54 Slot x1 PCMCIA PC Card Slot x1 Smart Card Slot |
| Supported Media | Secure Digital (SD) Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital Input Output (SDIO) MultiMediaCard (MMC) MultiMediaCard Plus (MMC Plus) |








